Placa revestida d'acer inoxidable: especificacions, tipus, fabricació i aplicacions
Deixa un missatge
Què és la placa revestida d'acer inoxidable?
La placa revestida d'acer inoxidable és un material compost bimetàl·lic format per una capa base d'acer al carboni o acer de baix{0}}aliatge i una capa de revestiment d'acer inoxidable. Mitjançant processos com l'enllaç explosiu, la laminació en calent (o laminació contínua en calent) i la laminació en fred, els dos metalls formen una unió metal·lúrgica fiable. Aquest material combina l'alta resistència, l'excel·lent capacitat de càrrega-i la rendibilitat-cost-de la capa base amb la resistència a la corrosió del revestiment d'acer inoxidable, complint així els requisits estructurals i anticorrosió en condicions de funcionament complexes alhora que redueix el consum d'aliatges cars.
La capa base pot ser d'acers al carboni o acers de baix-aliatge com ara Q235B o Q345R, mentre que la capa de revestiment pot utilitzar graus d'acer inoxidable com 304, 316L o 1Cr13, depenent de l'entorn de servei. La capa de revestiment normalment representa entre el 10% i el 20% del gruix total de la placa-normalment oscil·la entre 1 i 5 mm- i es pot ajustar en funció de la corrosivitat del medi i de la vida útil del disseny de l'equip.
Procés de producció de placa revestida d'acer inoxidable

Comparació dels mètodes de fabricació de plaques revestides d'acer inoxidable

què és la placa revestida d'acer inoxidable d'explosió-?
Les plaques revestides d'acer inoxidable unides per explosió-són adequades per a plaques gruixudes de més de 50 mm de gruix total i per a components amb formes complexes. Tanmateix, aquest procés pot generar vibracions i contaminació ambiental, i és difícil produir plaques primes amb un gruix inferior a 10 mm.
què és la placa revestida d'acer inoxidable laminada en calent-?
Les plaques revestides d'acer inoxidable laminades en calent-es caracteritzen per una alta eficiència de producció i la capacitat de produir plaques amples. Aquest procés permet la producció tant de plaques revestides més primes-amb un gruix de revestiment d'acer inoxidable d'almenys 0,5 mm- com de bobines revestides; el gruix total d'una placa individual normalment no supera els 70 mm.


Què és la placa revestida d'acer inoxidable laminat en fred-?
Les làmines d'acer inoxidable laminats en fred-clad se sotmeten a un acabat posterior després de la laminació en calent, cosa que permet la producció de bobines compostes d'alta-precisió amb gruixos tan baixos com 0,6 mm. Aquests productes tenen una precisió dimensional i una qualitat superficial excel·lents comparables a les de l'acer inoxidable-laminat en fred convencional.
Proveïdors i fabricants de plaques revestides d'acer inoxidable 304 i 316
GNEE subministra plaques revestides d'acer inoxidable que compleixen els estàndards ASTM A264 i ASME SA264, personalitzades per satisfer els requisits específics dels projectes d'equips del client i recipients a pressió. Els materials de revestiment-com ara 304/304L, 316/316L, 321, 347, 410S, acer inoxidable dúplex i altres aliatges-resistents a la corrosió{-es seleccionen en funció de les condicions de funcionament reals, mentre que la capa base consta d'acer al carboni o acer de baix-aliatge.
Especificacions de la placa revestida d'acer inoxidable 304 i 316
Gruix del producte: 0,5-50 mm
Dimensions del producte: Amplada 900–2000 mm; Durada: personalitzada segons les necessitats del client
Quantitat (tonatge): Calculat per bobina; normalment entre 15 i 20 tones
Termini de lliurament: els fulls estàndard estan generalment en estoc i llestos per a l'enviament l'endemà; per als articles no-estàndards, el termini de lliurament s'ha de confirmar amb el departament de producció.
Especificacions del producte: especifiqueu qualsevol requisit especial, com ara el lliurament amb vores de molí, oli làser-acabat polit, tall per plasma, etc.

Placa revestida d'acer inoxidable 304
Interval de gruix: 5-40 mm
Interval d'amplada: inferior o igual a 4000 mm
Interval de longitud: inferior o igual a 15000 mm
Estàndards: GB/T 8165-2008,
YB/T 4282-2012
Estat de lliurament:-laminat en calent; acabat superficial mitjançant mòlta d'oli
o poliment de rentat-aigua
Embalatge: paper kraft + fleix d'acer

Placa revestida d'acer inoxidable 316L
Interval de gruix: 5-40 mm
Interval d'amplada: inferior o igual a 4000 mm
Interval de longitud: inferior o igual a 15000 mm
Estàndards: GB/8165-2008,
YB/T 4282-2012
Estat de lliurament:-laminat en calent; acabat superficial: mòlt d'oli-o
aigua-rentat/polit
Embalatge: paper kraft + fleix d'acer

Placa revestida d'acer inoxidable dúplex 2205
Interval de gruix: 5-40 mm
Interval d'amplada: inferior o igual a 4000 mm
Interval de longitud: inferior o igual a 15000 mm
Estàndards: GB/T 8165-2008, YB/T 4282-2012
Estat de lliurament:-laminat en calent; oli superficial-mòlt, aigua-rentat o polit
Embalatge: paper kraft + fleix d'acer

Placa revestida d'acer{0}resistent al desgast
Interval de gruix: 5-40 mm
Interval d'amplada: inferior o igual a 4000 mm
Interval de longitud: inferior o igual a 15000 mm
Estàndards: GB/T 8165-2008, YB/T 4282-2012
Estat de lliurament:-laminat en calent; superfície oliada; acabat polit a terra o a l'aigua-
Embalatge: embolcall de paper kraft amb fleix d'acer

Placa revestida d'acer del pont
Material: 304/316L + Q370qE
Interval de gruix: 5-40 mm
Interval d'amplada: inferior o igual a 4000 mm
Interval de longitud: inferior o igual a 15000 mm
Estàndards: GB/T 8165-2008, YB/T 4282-2012 (o acabat polit/rentat amb aigua)
Estat de lliurament:-laminat en calent, superfície-polita amb oli
Embalatge: paper kraft + fleix d'acer

Placa revestida d'acer -resistent a la calor
Interval de gruix: 5-40 mm
Interval d'amplada: inferior o igual a 4000 mm
Interval de longitud: inferior o igual a 15000 mm
Estàndards: GB/T 8165-2008, YB/T 4282-2012
Estat de lliurament:-laminat en calent; oli superficial-mòlt, aigua-rentat o polit
Embalatge: paper kraft + fleix d'acer
Taula de referència del projecte d'exportació
| No. | Producte d'exportació | Grau del material | Norma aplicable | Aplicació | Quantitat d'exportació | País de destinació | Projecte / Referència de comanda |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | Encofrat de columna circular d'acer | Q235B / Q355B | GB/T 700/GB/T 1591 | Construcció de pilars de formigó | 85 tones | Vietnam | Projecte d'autopista i pont |
| 2 | Encofrat de columna circular d'acer | Q235B / Q355B | GB/T 700/GB/T 1591 | Construcció del moll del pont | 72 tones | Filipines | Projecte de construcció del pont |
| 4 | Encofrat de bigues de caixa | Q355B | GB/T 1591 | Producció de bigues de caixa prefabricada | 150 tones | Tailàndia | Projecte del pont del ferrocarril |
| 5 | Explosion-Placa revestida d'acer inoxidable unida | 316L + Q345R | GB/T 8165/ASTM A264 | Equips químics i recipients a pressió | 95 tones | Índia | Projecte d'equips químics |
| 6 | Explosion-Placa revestida d'acer inoxidable unida | 304L + Q345R | GB/T 8165/ASTM A264 | Tancs d'emmagatzematge i equips de procés | 80 tones | Turquia | Projecte d'equipament industrial |






Oferim serveis integrals, com ara processament de tall-a-longitud, tractament tèrmic, anivellació, acabat de superfícies, proves d'ultrasons i inspecció de tercers-. Els certificats de material (EN 10204 3.1/3.2) es proporcionen per garantir el compliment total dels requisits relatius a la traçabilitat del material i la qualitat de l'enllaç de la interfície per a recipients a pressió, equips químics i projectes d'enginyeria a gran-escala.
Aplicacions de la placa revestida d'acer inoxidable
Indústria petroquímica: s'utilitza per a la fabricació de reactors, columnes de destil·lació, dipòsits d'emmagatzematge i canonades químiques per transportar àcids forts i mitjans que contenen-clorur.
Indústria del petroli i del gas: s'utilitza en plataformes marítimes, canonades submarines i grans dipòsits d'emmagatzematge d'hidrocarburs exposats a entorns meteorològics i d'aigua de mar.
Indústria de generació d'energia: s'utilitza en calderes, intercanviadors de calor, condensadors i sistemes de desulfuració de gasos de combustió.
Enginyeria marina: s'utilitza en la construcció naval i les instal·lacions estructurals en alta mar.
Construcció i infraestructura: s'utilitza per a-components estructurals d'alt rendiment, plantes de tractament d'aigua i instal·lacions de dessalinització d'aigua de mar.




Construcció de ponts
Si esteu treballant en un projecte concret, feu-m'ho saber:
En quina indústria o entorn s'utilitzarà la placa?
Necessites informació detallada sobre els processos d'unió (com ara l'enllaç explosiu o l'enllaç per bobina)?
Placa sòlida 316L vs Q345R + 316L placa revestida
| Factor d'avaluació | Placa sòlida d'acer inoxidable 316L | Q345R + 316L Placa revestida d'acer inoxidable |
|---|---|---|
| Avantatge de cost (superior o igual a 12 mm) | Major cost del material; El cost total augmenta amb el gruix de la placa i el contingut de Ni/Mo de 316L. | Normalment ofereix un estalvi potencial del 30% al 60% en els costos del material per a plaques de paret mitjanes- a pesades-(superiors o iguals a 12 mm), depenent de la relació de revestiment i de les especificacions del projecte. |
| Aplicacions de-plaques primes (<10 mm) | Econòmic per a seccions més primes perquè la quantitat total d'aliatge 316L és relativament petita. | Menys rendibilitat-quan el gruix total és baix perquè la placa base i el procés de revestiment afegeixen costos de fabricació. |
| Soldadura i Fabricació | Els consumibles de soldadura estàndard 316L com l'ER316L es poden utilitzar amb un procediment de soldadura d'un sol -material relativament senzill. | Requereix una soldadura de transició controlada entre Q345R i 316L, que normalment inclou consumibles de transició de tipus ER309L/309L-i ER316L per a la capa resistent a la corrosió-, subjecte al WPS/PQR qualificat. |
| Força estructural | Bona resistència, però tota la placa consta d'acer inoxidable relativament car. | Q345R proporciona la capa de suport-estructural i de pressió, mentre que 316L proporciona resistència a la corrosió a la superfície de contacte-del procés. |
| Resistència a la corrosió | 316L proporciona resistència a la corrosió en tot el gruix de la placa. | 316L proporciona la superfície resistent a la corrosió-, mentre que Q345R serveix principalment com a material de suport estructural. |
| Aplicacions de la indústria primària | Tancs de-paret fina (<10 mm), food and pharmaceutical sanitary equipment, process piping, and applications requiring stainless steel throughout the section. | Recipients a pressió de-paret pesada (superior o igual a 12 mm), reactors químics, torres de desulfuració, separadors de petroli i gas, dipòsits d'emmagatzematge i equips petroquímics. |
Inspecció de qualitat
Abans de sortir de la fàbrica, les plaques revestides d'acer inoxidable es sotmeten a proves de composició química, resistència a la tracció, propietats de flexió, resistència al tall interfacial i proves d'ultrasons (UT), amb un enfocament a verificar la integritat de l'enllaç entre el revestiment d'acer inoxidable i el suport d'acer al carboni. D'acord amb ASTM A264, la resistència al cisalla interfacial compleix un requisit mínim de 140 MPa i UT es realitza segons ASTM A578/A578M. Les inspeccions també cobreixen el gruix, la longitud, l'amplada, la planitud i la qualitat de la superfície; EN 10204 3.1/3.2 Els informes d'inspecció de tercers-MTC i estan disponibles a petició.






Embalatge estàndard
Les plaques s'embalen per a l'exportació mitjançant transport marítim, amb una protecció a prova d'humitat, -resistent a l'òxid i-a l'impacte adaptada a les dimensions de les plaques i a les especificacions del projecte. Les superfícies es poden cobrir amb pel·lícula protectora i s'utilitzen materials d'intercalat entre les plaques. Els paquets estan lligats de manera segura amb bandes d'acer, amb palets de fusta o marcs de suport d'acer proporcionats segons sigui necessari. Les unitats d'embalatge solen variar entre 1 i 3 tones per paquet (o seguint els pesos especificats del client-). Les quantitats, dimensions, graus de material i etiquetes d'embalatge es verifiquen abans de carregar el contenidor, assegurant que les plaques romanen lliures de deformacions significatives, rascades o danys per humitat durant l'aixecament i el transport.


PMF
Com escolliu entre 304 i 316 plaques revestides?
Revestiment 304/304L: adequat per a entorns amb corrosió atmosfèrica general, àcids orgànics, processament d'aliments o aigua dolça neutra.
Revestiment 316/316L: adequat per a entorns amb concentracions elevades d'ions clorur (p. ex., aigua de mar, producció de sal, processament químic, fabricació de paper) i mitjans àcids com l'àcid sulfúric diluït. 316L ofereix una resistència superior a la corrosió per picada.
Selecció de la capa base: generalment depèn de la classificació de pressió del recipient; per exemple, Q345R (S355) normalment es selecciona per a recipients a pressió.
Es separaran el revestiment i les capes base?
No. Quan es produeix mitjançant processos de fabricació qualificats, la interfície entre les capes forma un enllaç a nivell molecular-.
Estàndards: d'acord amb ASTM A264 o GB/T 8165, la resistència al tall ha de superar els 140 MPa. En les proves reals, la interfície sovint és més resistent a la separació que els mateixos materials base.
Quin és el gruix típic del revestiment?
La relació de gruix de revestiment més comuna és del 10% al 20% del gruix total.
Especificacions comunes: revestiment de base + 2 mm de 10 mm; Revestiment de base de 20 mm + 3 mm.
En general, es recomana un gruix efectiu mínim de revestiment de 2 mm per garantir la resistència a la corrosió durant la soldadura posterior i la vida útil.







